Gdzie oddać obuwie?

Za małe, za duże lub niewygodne, zbyt eleganckie, a może już niemodne? Nie wiesz gdzie oddać buty, które zajmują Ci miejsce w szafie? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Gdzie sprzedać buty?

Tu sprawa ma się tak samo jak w przypadku sprzedaży ubrań online – zajrzyj na stronę Gdzie oddać ubrania? I dowiedz się jakie są najlepsze sposoby na szybką sprzedaż butów online lub offline.

Gdzie oddać buty?

Przez Internet

Oddając buty przez Internet warto stworzyć ogłoszenie na portalach Olx czy Gumtree w kategorii „Oddam za darmo” lub skorzystać ze strony oddam-za-darmo.pl. Pamiętaj, żeby zrobić zdjęcie, najlepiej całych butów, podeszwy i środka oraz napisać w jakim są stanie – np. takim jak na zdjęciu 😉 i jaki to rozmiar z ewentualną długością wkładki, jeśli taką znasz.

Do oddania czy wymiany butów mogą również przydać się grupy na portalach społecznościowych, np. „Oddam/przyjmę za darmo” czy bazarki online. Warto wybierać grupy, które łączą ludzi z Twojego miasta – pomoże to uniknąć dodatkowego wydatku na za wysyłkę.

Jak oddać buty potrzebującym?

Pojemniki na odzież

Jest to jeden ze sposobów oddawania rzeczy – „na szybko”.  Został dokładnie opisany w poście Gdzie oddać ubrania?  Warto jednak pamiętać, aby przed wyrzuceniem obuwie włożyć do worka – tak, aby para nie podstanowiła się rozdzielić. Warto też zadbać o to, żeby były odpowiednio wyczyszczone i nie ubrudziły innych rzeczy, które znajdują się już w pojemniku.

Firmy odnawiające obuwie

Aktualnie na polskim rynku jest wiele firm, które zajmują się odnawianiem obuwia – istnieje możliwość wysłania do nich butów i ich pełnego oświeżenia (czyszczenie, renowacja, usługi szewskie) lub dokonania zmian, chociażby w kolorze. Jedną z takich firm są Pucybuty we Wrocławiu, które od jakiegoś czasu prowadzi akcję #butyDlaPotrzebujących i po odświeżeniu starego obuwia przekazują je potrzebującym.  

Inną opcją na odnowienie ulubionych, ale zniszczonych butów może być też udanie się do tradycyjnego szewca – niektórzy potrafią zdziałać cuda.

Jak nadać butom nowe życie?

Z drugiej strony jeśli nie czujemy potrzeby skorzystania z usług innych, możemy spróbować odnowić buty na własną rękę. Wyczyścić, pomalować markerami, wymienić wkładki czy sznurówki czy coś do nich dodać, np. cekiny czy haft.

logo gdzie oddać?

Jeśli wiesz o innych sposobach na oddanie obuwia, znasz fundacje czy orgniazacje, które chętnie przyjmą stare buty – zostaw komentarz. Natomiast jeśli masz ochotę wymieniać się pomysłami, albo poznać ludzi, których łączy wspólna idea dzielenia się i przepływu rzeczy – dołącz do grupy na facebooku.

Dowiedz się gdzie oddać:

gdzie oddać ubrania
gdzie oddać leki
gdzie oddać książki

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.