Gdzie oddać meble?

Zastanawiasz się gdzie oddać meble? Chciałeś wyrzucić je do normalnego śmietnika lub postawić obok? Zastanów się dwa razy, za wyrzucenie odpadów wielkogabarytowych może grozić nawet do 500 złotych mandatu. Co zatem zrobić z meblami, które nie są nam już potrzebne?

Organizacje przyjmujące niepotrzebne meble

Pomyśl o miejscach kultury, świetlicach, parafiach, a może nawet barach czy pubach, które nie mają z góry określonego wystroju. Coraz więcej miejsc decyduje się na produkty z odzysku – spróbuj dotrzeć właśnie do nich.

Jeśli masz materace lub poduszki z kanapy czy fotele – zawieź je do schroniska dla psów. Zwierzaki na pewno będą szczęśliwe.

Pozbądź się mebli przez Internet za darmo

Dla przykładu na facebooku istnieje wiele grup, które umożliwiają oddawanie rzeczy za darmo, np. Uwaga, śmieciarka jedzie! Zazwyczaj są to grupy lokalne i pozwalają na zamieszczanie tam postów w stylu oddam meble – odbiór tu i tam, transport we własnym zakresie. Możesz też spróbować wystawić ogłoszenie na portalach Olx czy Gumtree w kategorii „Oddam za darmo” lub na stronie oddam-za-darmo.pl. Jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym – spróbuj zorganizować wyprzedaż garażową.

Aplikacja z informacją o zbiórkach w Twojej gminie

Moje odpady to wg autora ” mobilny harmonogram odbioru odpadów, stanowiący autonomiczną część platformy odpadowej Waste24. Produkt, dostępny jest dla mieszkańców Gmin i Miast”. Jeśli planujesz większy remont to może właśnie pora z niej skorzystać.

Daj swoim meblom drugie życie

Zawsze marzyłeś o kreatywnym zawodzie? Stare meble to szansa na spróbowanie swoich sił w wystroju wnętrz. Wykorzystaj resztę farby, która została po remoncie. Może szafa przemalowana na biało będzie warta miejsca w Twojej sypialni? Jeśli nie czujesz się na siłach, żeby samemu odnowić meble – możesz to zlecić profesjonalistom.

Wywóz starych mebli

Taki sposób radzenia sobie ze starymi meblami wymaga zazwyczaj Twojego pełnego zaangażowania – wyniesienia mebli z domu, zniesienia ich po schodach, wpakowania do auta – swojego lub znajomych i zawiezienia w określone miejsce, np. do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Twoim regionie.

Dlaczego nie można wyrzucić mebli do zwykłego śmietnika?

Tak jak już pisałam na początku – większość mebli stanowi odpady wielkogabarytowe, firmy zajmujące się wywozem śmieci – często nie mają obowiązku ich przyjąć. Z tego względu może się okazać, że meble będą stać w danym miejscu do momentu póki się nie zepsują lub ktoś ich nie przygarnie. Warto jednak pamiętać, że za wyrzucenie takich odpadów w niezdozwolonym miejscu grozi mandat do 500 złotych.

Wg strony segreguj na 5, meble można wyrzucić „w wyznaczonym przez administratora nieruchomości miejscu gromadzenia gabarytów. Odpady można zostawić nie wcześniej niż 24 godziny przed wyznaczonym terminem odbioru.”

logo gdzie oddać?

Masz lepszy pomysł? – zostaw komentarz lub dołącz do grupy na facebooku.

Dowiedz się również gdzie oddać:

gdzie oddać ubrania

gdzie oddać leki
gdzie oddać jedzenie?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.