Gdzie oddać okulary?

Wada wzroku się zmieniła, wygięły się, zniszczyły, wyszły z mody – dowiedz się co gdzie oddać stare okulary, aby komuś jeszcze się przydały.

Gdzie wyrzucić okulary?

Jeśli okulary nie nadają się już do niczego to należy je wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane.

Jak naprawić okulary?

Czasem wydaje nam się, że np. zdeptane lub zgniecione okulary nadają się już do wyrzucenia. Zazwyczaj nie jest to prawda. Sama byłam ostatnio zaskoczona, gdy w Warszawie udało mi się naprawić wygięcia za jedyne 10 złotych. W przypadku większych uszkodzeń może to być więcej, ale nie zdarza się, żeby naprawa przekraczała cenę okularów.

Niektóre salony optyczne oferują darmową wymianę nosków, na wypadek gdyby od częstego czyszczenia na mokro czy deszczu – zazieleniły się. Odpowiednie dogięcia, dokręcenie śróbek i nowe noski – okulary będą wyglądać jak nowe.

Gdzie oddać okulary?

Kiedyś organizowana była akcja Okulary dla Afryki, która przeprowadzała zbiókę wszelkich okularów, a następnie wysyłała je do potrzebujących.

Zdarza się również, że niektóre salony optyczne organizują cykliczne akcje promocyjne „Przynieś swoje stare okulary – dostań zniżkę na nowo”. Tu już trzeba sprawdzić ofertę konkretnych salonów – jeśli znacie jakieś, zostawcie proszę info w komentarzu.

W przypadku okularów przeciwsłonecznych – polecam zajrzeć do posta o tym Gdzie oddać ubrania? Myślę, że można je śmiało dorzucić do jednego worka.

logo gdzie oddać?

Jeśli masz pomysł na wykorzystanie okularów w stylu #DIY lub znasz akcje, które zbierają okulary dla potrzebujących – koniecznie zostaw komentarz lub dołącz do grupy na facebooku.

Dowiedz się również gdzie oddać:

gdzie oddać ubrania

gdzie oddać leki
gdzie oddać książki

6 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.