Gdzie oddać zabawki?

Twoje dziecko wyrosło już ze starych zabawek? A może na strychu lub w pawlaczu chowasz jeszcze kartony ze swojego dzieciństwa? Czekają na lepsze czasy, na twoje dzieci? Przestań magazynować i dowiedz się gdzie oddać zabawki potrzebującym.

Domy Dziecka

Aktualne zapotrzebowanie na konkretne przedmioty – zabawki czy rzeczy dla dzieci znajdziesz na specjalnej stronie dedykowanej takim zbiórkom – domydziecka.org. Na stronie możesz znaleźć ogłoszenie konkretnego domu, ale możesz również napisać swoje i czekać na zgłoszenia. Jeśli sam nie możesz zorganizować transportu – nie martw się. Zdarza się, że wolontariusze sami przyjeżdżają po odbiór rzeczy.

Inne organizacje przyjmujące zabawki

Jeśli nie dom dziecka, to może Dom Samotnej Matki i Dziecka, przedszkola czy szkoły, organizacje zreszające Polonię, kawiarnie dla dzieci czy Szpitale Dziecięce? Najlepiej będzie jeśli skontaktujesz się z instytucją i upewnisz się, że przyjmują rodzaj zabawek, który zechcesz oddać. Warto też podkreślić w jakim są stanie. Niektóre instytujce przyjmą te lekko zniszczone, inne odmówią. Jeśi znajdziesz kogoś chętnego do przyjęcia większej ilości – możesz zorganizować zbiórkę zabawek w pracy i zachęcić innych do pomocy.

Nie zapominajmy o zwierzętach

W przypadku niektórych zabawek – np. piłek, koców czy niektórych pluszaków – warto zwrócić się z zapytaniem do schronisk dla zwierząt. Psy i koty również lubią się bawić.

Znajdź rodzinę potrzebującą

Możesz oczywiście poszukać takiej rodziny w internecie, ale najłatwiejszym sposobem będzie zapytanie swojej rodziny i znajomych. Może mają kogoś komu jest ciężko, ale nie chce się do tego przyznać, a chetnie skorzystałby z pomocy. Może Twoja znajoma jest w ciąży i przydałyby jej się zabawki, z któych Twoje dziecko już nie korzysta? Albo syn ma w klasie ubogiego kolegę z młodszą siostrą? Rozejrzyj się, a na pewno znajdziesz kogoś kto będzie Ci wdzięczny.

Oddaj za darmo i szybko

Oddaj zabawki przez Internet

Skorzystaj ze stron w stylu  Olx czy Gumtree w kategorii „Oddam za darmo” lub oddam-za-darmo.pl. Spróbuj działać również na grupach lokalnych na facebooku – na wielu z nich znajdziesz osoby, które jeszcze tego dnia zabiorą rzeczy z Twojego domu – wystarczy wrzucić odpowiednie ogłoszenie ze zdjęciem.

Zanieś zabawki w odpowiednie miejsce

W Polsce i na świecie coraz popularniejsze są giveboxy i free markety. Otwarte, całodobowe półki czy szafy pozwalają na pozostawienie czy wzięcie z nich rzeczy zupełnie za darmo. Zostawiając tam rzeczy warto zwrócić uwagę czy miejsce jest osłonięte od deszczu, jeśli w połowie listopada zostawisz tam worek przytulanek – jest szansa, że po ulewie nikt nie będzie chciał się nimi bawić.

Możesz również oddać zabawki do sklepów charytatwynych lub wrzucić do pojemnika na odzież, więcej na ten temat oraz listę pojemników zobaczysz w poście gdzie oddać ubrania?

logo gdzie oddać?

Masz inny pomysł gdzie oddać zabawki? Chcesz pomóc i współtworzyć powstawanie interaktywnej mapy z punktami zbiórek – napisz komentarz lub dołącz do grupy na facebooku.

Dowiedz się również gdzie oddać:

kolorowe buty na kamieniach
gdzie oddać książki
gdzie oddać ubrania

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.